top of page

מורה נבוכים - איך מתחילים?

הזמן הטוב ביותר להתחיל את הדרך לעצמאות כלכלית הוא עכשיו!

נכון יש הרבה נושאים שעלינו ללמוד והרשת מפוצצת במידע מגורמים שונים חלקם מנוסים חלקם פחות, אבל אנחנו באלפא 360 רוצים לעשות לכם סדר. ריכזנו בשבליכם כאן את המדריך המלא לשימוש בכל הידע על פי שלבים ברורים של מה בא לפני מה ואיך לצרוך את המידע בצורה האפקטיבית ביותר.

ראשית, יש לשנות את התפיסה החורצת גורלות שאומרת את הדבר הבא, " יוקר המחייה" לא מאפשר לנו לנהל תזרים בצורה פשוטה ותמיד יש הוצאות נוספות שגוברות על ההכנסות". המשפט הזה נכון תלוי את מי אתם שואלים אותו, ונכון יש המון אנשים שנמצאים בתפיסה הזו , ולצערנו זה שהרוב שם, לא אומר שהרוב צודק. אתם מוזמנים לקרוא את המאמר הבא בנושא "תפיסת עולם של עצמאות כלכלית".  שינוי התפיסה הוא הכרחי מאחר והכל אצלנו בראש, טוב לפחות הרוב ואצל הרוב זה פועל כך, חשוב שתפנימו שהכל מתחיל ונגמר אצלכם, אנחנו כמובן יכולים לסייע בכל הקשור לתמיכה שתזדקקו לה, הכוונה נכונה ומוטיבצייה להצליח בתהליך.

עצור! אם אתה לא מתכנן לקרוא את הכל לפחות אל תוותר לעצמך על המידע החשוב, אתה תקבל אותו אחת לכמה ימים לפי הסדר שיקדם אותך לפי הקצב שלך בהצטרפות לרשימת התפוצה שלנו.

אין חומר פרסומי רק תוכן ששווה לך כסף!!! וזה בחינם!

עכשיו אחרי שהפנמנו את הדברים שאכן הכל תלוי בנו ובידע שלנו נתחיל לצרוך את הידע בשלבים לפי הסדר. הרי התוצאה הסופית מבחינתנו היא להגיע לרמה של עצמאות כלכלית, כל אחד ואיך הוא רואה את העצמאות הכלכלית שלו, תוכלו לקרוא כאן בהרחבה על מה היא עצמאות כלכלית. 

הירשמו לרשימת התפוצה שלנו בקישור כאן, ופשוט אנחנו נזרים לכם את המידע לפי הסדר הנכון עבור כל מי שמתחיל את התהליך. אלפא 360 מאמינה בתהליכים לטווח ארוך אשר ההשפעה שלהם היא מיידית ובעלת יכולת שימור עצמי גבוה, למה הכוונה, כאשר אנו צורכים מידע חיוני עבורינו ממש כמו זה, יש לנו יכולת מוגבלת של כמה מידע אנחנו יכולים לצרוך ביום, הבעייה היא שאנחנו מחפשים קיצור דרך בהבנה כתוצאה מכך. הבעיה השניה שלנו כבני אדם, זה שאם אנחנו כבר רוצים משהו, אז אנחנו רוצים אותו כאן ועכשיו או אפילו כבר אתמול. כאן נכנס שלב דחיית הסיפוקים שאיתו אנו מתמודדים מהיום שנולדנו, חלקנו שולטים בו יותר וחלקנו שולטים בו פחות. אז איך אפשר בכל זאת לדחות סיפוקים ועדיין לצרוך את המידע הזה בצורה חיונית וטובה? הרחבנו על כך במאמר על דחיית סיפוקים שם ניגע בחלק מהמאמר בנקודות רלוונטיות שיעזרו לכם פשוט לשלוט בתוכן היומיומי שלכם, הרי כולנו צופים וצורכי תוכן כמעט בכל 10 שניות. מחקרים הוכיחו שאדם נודע בממוצע 150 פעם ביום בטלפון שלו משמע שרוב התוכן שלנו נגיש כל כך ותמיד מפרסמים לנו 24/7 תוכן רלוונטי יותר רלוונטי פחות שגם אותו אנחנו צריכים לדעת לסנן ולצרוך על פי המטרות שלנו את התוכן שיקדם אותנו ולא יעכב אותנו.

טוב בגדול באנו לכאן לעבוד, אז בואו נתקדם כבר לתכלס, והנה נכנסים לשלב הפעולות, אתם צריכים ללמוד את כל מה שקשור לפעילות השוטפת שלכם בנושא עצמאות כלכלית והראשון מבינהם זה להתחיל לנהל את עצמי כלכלית. בין אם אתם עצמאים, בעלי עסקים, שכירים, מובטלים, פנסיונרים מה שלא תיהיו, תירצו או לא, אתם כבר מנהלים עסק, אם בצורה טובה או לא זה כבר אתם תחליטו. העסק הזה הוא משק הבית שלכם, יש מנהל או מנהלת שאחראי על המטרות והיעדים של התא המשפחתי, יש את מי שאחראי על מחלקת על המזון לשבת, מי שאחראי על להוריד את הכלב ועוד שלל משימות שהעסק הזה או התרא המשפחתי או במילים אחרות עשק הבית שלכם מצאיך מכם. לפעמים מחלקים במשימות, חלקם צולחים יותר חלקם פחות אבל בגדול ניהול של משק הבית או איך שאנחנו קוראים לו באלפא "עשק בית" מלשון עסק ומשק הוא ניהול עסק ליגיטימי לכל דבר ועניין. אז הדרך הנכונה לנהל את עשק הבית שלכם היא בעזרת כלים ייעודיים שאלפא 360 בנתה במיוחד עבורכם אתם מוזמנים לראות גם חמישה טיפים על התנהלות כלכלית נכונה. אחד הכלים הוא דוח אקסל פשוט לתפעול, שמחשב עבורם את כל ההוצאות הרלוונטיות על בסיס אחוזים ונתונים ריאלים של כל סעיפי ההוצאה וככה אתם תוכלו לראות האם אתם בהוצאה סבירה או בחריגה, לדוגמא, סעיף דיור אמור לייצג כ25% אחוז מההכנסה שלכם במקסימום, ואתם מכניסים הכנסה של 15,000 ש"ח בחודש והוצאת הדיור שלכם משכנתא או שכירותאם כל ההוצאות מסביב הינה 4,500 אזי אתם חורגים ממסגרת התקציב הריאלי ויש מקום לתכנון מחדש של הדברים או לחילופין להשאר במצב הקיים ולהכנס לגירעון תמידי. נכון, ישנם מצבים שעלויות הדיור מוזילות משמעותית סעיפים אחרים, כגון רכב, או אפילו משפחתונים וצהרונים, אם גרתם ליד ההורים שעוזרים לכם בשמירה על הילדים, או אתם גרים קרוב למקום עבודה שלכם במרחק הליכה ומנגד לא מחזיקים רכב, אז מעולה הוצאות סעיפים אחרים יכולים להיות ההשלמה שלכם להוצאת הדיור, אם זה לא המקרה אז תתחילו לעשות את ההתאמות ומהר. בתקציב של אלפא כל הנתונים מראים לכם שניתן לעשות כל מה שתירצו והכל לפי תקציב. רוצים לדעת עוד על איך עובדים עם כלי הניהול של אלפא 360כנסו לסרטון הבא שמסביר על הכלי החשוב ביותר לניהול התקציב קובץ האקסל. הקובץ זמין לכם להורדה באתר שלנו ותוכלו לעבור אליו בליחצה על  המילה קובץ

  הירשמו לניוזלטר שלנו והשארו מעודכנים תמיד

תודה שנרשמת לניוזלטר שלנו

bottom of page