top of page

השקעות ללא הון עצמי, האם זה אפשרי?

עודכן: 11 בינו׳ 2022

היה זהו עוד יום עבודה שגרתי רק שהפעם היה עמוס מהרגיל, זה היה יום שבו נפגשתי עם חמישה אנשים שהחליטו לעשות שינוי בחיים שלהם, בהחלט יום אינטנסיבי ביותר. רובם יצאו מגבולות הגזרה המוכרים והמסורתיים, חלקם הקטן נשאר שם כי נבהל מהעובדה שכדי שיקרה משהו צריך בסוף גם לעשות משהו בנידון. אז הם מתכננים לעצמם את המחשבות לעתיד כמו הרוב, רק מה, הם באמת התכוונו לעשות משהו בנידון.

שלושה מתוך החמישה שהגיעו, ביצעו עסקה ללא הון עצמי ו2 מהם עם הון עצמי, ועכשיו לענייננו, בטוח שמעתם על רכישת נכסים ללא הון עצמי וכו', נשמע מופרח אה? דווקא לא בהכרח, אני אסביר... שאני אומר שאני מלווה אנשים לצמיחה פיננסית (ולא רק אחרים אלא גם את עצמי) ואני לא מדבר רק על אלה שיש להם את הכסף, אני מתכוון גם לאלה שעדין אין להם אותו אבל חכמים מספיק כדי להבין איך ניתן להשיג אותו. כך שלא תמיד חייב את ההון העצמי כדי להיכנס להשקעה זו או אחרת לרכוש נדלן או כל נכס אחר להשקעה, אפשר גם מהלוואות. יש המון אפשרויות למי שרוצה להשקיע למצוא את הדרך לעשות זאת,תנסו לחשוב מעבר לדירה להשקעה בארץ בסכומים גבוהים אלא גם על אפיקים נוספים כמו נדל"ן בחו"ל שיש לא מעט מקומות עם מחירי דיור זולים, קרנות למיניהן שמציעות תשואות לא רעות על אפיקים סולידיים במיוחד ועוד.

האמת המדוייקת היא, שהחברה שהגיעו ללא הון עצמי, זה ללא ההון הנדרש, אמנם מבחינתם לא היה להם סיכוי לעשות את העסקה כי אין להם מספיק כסף אבל לאחר שהצגתי כמה רעיונות פתאום הכל היה נראה אפשרי. רעיון הוא, שניתן לרכוש נכסים בעזרת הלוואות, מכל מיני סוגים, על חשבון נכס קיים, על חשבון קרנות השתלמות, אפילו במקרים מסוימים על קרנות פנסיה או אפילו קרוב משפחה אם מצאתם עסקה מצוינת, גייסו אותו שישקיע אתכם ותתחלקו איתו ברווחים רק על זה שהבאתם לו את העסקה. הנקודה הקריטים שמחיר הכסף שלכם אמור להיות זול משמעותית מגובה ההחזר הצפוי בעסקה. במילים אחרת, הכסף שאתם מתכננים לקנות בזול, תצטרכו למכור ביוקר שאתם נכנסים לעסקה.

לדוגמא, יש לכם קרן השתלמות שיש בה כ400k שח והיא נזילה, במקום לפדות את הקרן ולהפסיד את ההטבות שלה ובמקרים מסוימים גם לבזבז את כל הסכום, תעשו לעצמכם טובה ותשקיעו בעצמכם בכך שתיקחו הלוואה של 70-80% מהסכום (320k ) בריבית של פריים מינוס או פלוס 0.5% ריבית של (2.1%-1.1% נכון לכתיבת מאמר זה) לשבע שנים (כסף בחינם בימינו) ותרכשו נכס מניב בסיכון סביר שיכניס לכם תשואה גבוה מזו של ההלוואה לדוגמא, הכסף עולה לכם בריבית פריים נניח, 1.6% או אפילו 2%, אתם צריכים לדואג שהעסקה שאתם עושים תייצר תשואה גבוה יותר, לפחות של 4-5% ככה בעצם הדלתא היא הרווח שלכם מבלי שהבאתם כסף חדש לעסקה. את החזר ההלוואה תוכלו להחזיר חודש בחודשו מבלי לגעת ברווחים (בהנחה ויש לכם הכנסה פנויה), והנה יצרתם לעצמכם תוכנית חיסכון הפוכה, קודם כל קיבלתם את הכסף ואז אתם מחזירים אותו לאט לאט, במקום לחסוך אותו לאט לאט ורק אז להגיע לסכום שווה שניתן להשקיע. זה ההבדל בין אלה שיתפתחו כלכלית ויגיעו לחופש כלכלי לבין אלו שתמיד יישארו במרוץ העכברים.

אז מה קיבלנו רק מהדוגמא הזו? יש לכם קופה של 400k שח (קרן השתלמות) שעושה תשואה ממוצעת של כ4% על כל הקופה, היא בעצם משלמת לנו את ההלוואה של ה1.6% ומשאירה לנו דלתא חיובית על כך רק מתשואה של ה4%, במספרים זה נראה כך: רווח של כ12,500 שח בשנה (פטורים ממס) אחרי דמי ניהול, סכום הרווח מתווסף לסכום הכולל של הקופה עליה יש תשואה 4%, יש החזר הלוואה של קרן פלוס ריבית כ-3950 ש"ח שהם בעצם הרעיון של החיסכון שהזכרתי, ויש לכם את הכסף הממונף שזמין כרגע להשקעה, ונגיד ובחרתם בהשקעה סולידית שמייצרת עבורכם 4-5% בשנה והנה לכם מינוף אלגנטי מבלי שהבאתם עוד כסף מהבית. ניתן גם לבצע בלון מלא (דחיית קרן וריבית) או גרייס לעד שבע שנים ורק אז להתחשבן עם הקופה ככה יש לכם מקום לעבוד עם עסקאות שהם ללא תזרים קבוע.

לסיכום, כאן נתנו דוגמא רק על קרן השתלמות, ניתן לעשות זאת על קופות אחרות, הלוואות מהבנק ועוד רעיונות שהזכרתי למעלה, המטרה היא לתת לכסף לעבוד בשבילי אפילו שהוא עדיין לא שלי, כי סך הכל קיבלתי אותו בהלוואה הרי, ובכך למנף את הכספים שלי בצורה מיטבית. עכשיו תישאלו את עצמכם איך לא עשיתם את זה אתמול?!?!?


שלומי גומה
21 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page