top of page

כמה כסף צריך כדי לפרוש ולהפסיק לעבוד?

יהיה קשה לענות על השאלה הזאת בשניים שלושה משפטים אבל המאמר הזה יפשט לכם את הכמה, למה ואיך והדבר הראשון שתצטרכו לעשות זה להשקיע 3 דקות בקריאת המאמר הבא.

.

כסף הוא עניין שמטריד את כולנו למעשה, זה לא רק איך עושים אותו? זה מה עושים עם כסף וכמה צריך ממנו? התשובה של הרוב זה "הרבה", "כמה שיותר כסף יותר טוב!", אין לי בעיה עם הרבה כסף להפך, אבל ה"כותרות" הללו לא מספיקות כדי לבנות לכם את הדרך.


כשאנחנו רוצים לקנות משהו מסויים כמו אוטו חדש או טלויזיה חדשה או אפילו לצאת לחופשה, אנחנו נערכים מבעוד מועד ועושים קצת חקר שוק כמה עולה לי אותו המוצר בו אני חפץ או אותה חופשה אליה אני רוצה להגיע.. כאשר המספרים ידועים לנו מראש זה עושה לנו קצת יותר סדר ונותן לנו להתארגן בצורה טובה יותר עם הכסף עבור הרכישה. יש מקרים שגם את זה לא עושים ופשוט הולכים ורוכשים ולא משנה המחיר גם אם יש או אין להם כסף, אבל זה כבר לדיון אחר על עם קישור בסוף המאמר,


כמה כסף הייתם רוצים לפרישה שלכם? מתי אתם רוצים לפרוש? האם אתם יכולים לחיות בלי לעבוד? יש לנו נתון אחד שנכון להיום הוא מתייחס לפרישה מעבודה והוא מבוסס על פי "חוק גיל הפרישה 2004" שעליו אחראי משרד האוצר, שדאג להעלות בהדרגה בשנים האחרונות את וגיל הפרישה ונכון להיום (2021) עומד על 67 גברים ו62 נשים, והוא למען האמת מושפע מתוחלת החיים ואקטואריה בינלאומית..


בואו נגדיר שניה מה זאת פרישה? ביחס להגדרה הכללית של פרישה, קצר ולעניין היא בעצם יציאה לגמלאות. אבל למעשה פרישה כמו שאנחנו מדברים עליה, היא מצב שבו אדם מפסיק לייצר לעצמו הכנסה אקטיבית דהיינו שכר עבודה ויש לו את כל הזמן והכסף שבעולם לעשות כל מה שהוא רוצה. עכשיו נניח שאתם שלמים עם גיל הפרישה החוקי והכל נראה לכם הגיוני, עדיין, נשאלת השאלה כמה כסף צריך כדי לפרוש?


לשאלה הזאת יש עשרות אם לא מאות תשובות ואני אישית מאמין באחת אמיתית וכנה, התשובה האמיתית נמצאת אצל כל אחד מאתנו. "כמה כסף היינו רוצים כדי לאפשר לעצמנו לפרוש?" אגב, זה לא אמור ולא חייב להיות בגיל 67 או 62. עכשיו בואו נחזור למספרים, המספר צריך להיות מורכב מסך ההכנסות שלנו שאמורות לכסות על סך ההוצאות שלנו כפול כמה שנים בא לנו לחיות. זה נכון להגיד שזה גדול עליכם כדי לתכנן את העתיד לעוד 30 שנה (תלוי בגילכם הנוחכי), אבל הנה, אתם לפחות בני 20 וכבר חלפו 20 שנה כיום אתמול, הזמן פשוט טס. הזמן נועד לחלוף וזמן שעובר אינו חוזר! לכן אל תתביישו לתכנן עוד היום את המחר.


אני רוצה שתירשמו בפניכם נוסחה שאם תגיעו אליה תוכלו לפרוש בכל גיל, אל תטעו זה לא מתכון פלאים שיהפוך אתכם לעשירים, אבל ללא ספק אם אכן תצליחו להגיע למספרים שתציבו בנוסחה תוכלו לפרוש בבטחה. הנוסחה היא כזאת, סך ההכנסות הפאסיביות שלכם, לא שכר עבודה, אלא שכר פאסיבי, לגמלאים שהגיעו לגיל הפרישה, ישנם קצבאות ופנסייה מהעבודה, או השקעות כאלה ואחרות, או עסקים מניבים, או כל סוגי הנכסים הפיננסים שמייצרים עבורכם הכנסה פאסיבית! יש מקרים כאלה שאנשים הספיקו לפדות את הכספים עוד לפני הזמן וכך נותרו ללא פנסיה אפשר להרחיב בקריאה על ההשלכות של פדיון מוקדם של כספי הפנסיה (תוכלו לעקוב ושבוע הבא יצא מאמר בהרחבה על הנושא). אלה הן הכנסות פאסיביות אך הן לא תמיד מספיקות לכסות את סך ההתחייבויות שלכם. וזו בעצם הנוסחה הפשוטה שאתם צריכים לבנות לעצמכם, הכנסות פחות הוצאות חייבות להשאיר לי פלוס והן חייבות להיות הכנסות פאסיביות.


עכשיו שהכרתם את הנוסחה, ככל שתחשבו על המתכון המתאים לכם, זאת אומרת כמה כסף אתם צריכים כדי לאפשר לעצמכם את החיים ללא תלות בהכנסה אקטיבית, תשתמשו בכל המקורות הכספיים שלכם ואם אין אז תבנו תכנית לייצור כספים כמו חסכונות והשקעות ותתחילו לבנות לכם את העתיד בצורה כזו שבעוד X שנים שאתם תגדירו, תבינו כמה כסף אתם צריכים מהכנסה פאסיבית (כמובן שהכל משוער כמו בכל תכנון , אבל ככל שתדייקו יותר את המטרות שלכם ותקחו מקדמי ביטחון אפילו שיהיו שינויים עדין לא תיהיה חריגה משמעותית בין התכנון לתוצאה האמיתית וזאת אם אכן תיצמדו לתכנית שלכם).


נכון שלא קיבלתם את המספר שאולי קיוותם למצוא במאמר הזה אבל אני סמוך ובטוח שיש לכם כיוון חזק מספיק ולא מעט שאלות לשאול את עצמכם כמה כסף באמת אתם צריכים כדי לפרוש. ואם אתם חושבים שתכנון פיננסי של העתיד שלכם גדול עליכם, תמיד תוכלו לפנות אליי ואשמח לסייע לכם בתכנון פיננסי לחיים טובים יותר.

בהצלחה.284 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page