top of page
Doctor Checking a Form

ביטוחי בריאות 

מהו ביטוח בריאות?

ראשית נבין מהו ביטוח בריאות, ביטוח בריאות הוא סל כיוסיים אשר מעניק לכם גוף או מוסד אשר אחראי על הטיפול או על ההוצאה הכספית או לפחות על רובה כאשר אנו זקוקים לטיפול רפואי, בדיקה, תרופה או התייעצות עם רפוא. הכיסוי הרפואי שלכם מתחיל במשרד הבריאות עובר דרך קופות החולים הישראליות ומסתיים אצל חברות הביטוח הפרטיות וישנם שלושה רובדים במערכת הבריאות בישראל. הרובד הראשון הוא סל הבריאות הממלכתי אשר קיים לכל תושב ישראלי והינו סל בסיסי המשולם בדרך כלל דרך כ"מס בריאות" שעליו אחראי משרד הבריאות. יש את הרובד הנוסף שנקרא שירות בריאות נוסף (שב"ן) שעליו אחראיות קופות החולים. קיימות בישראל 4 קופות חולים, מכבי, כללית, מאוחדת ולאומית.קופות החולים מציעות גם הן סל בריאות כללי על בסיס דמי חבר המורכב גם הוא מכמה רמות לרוב תכירו הואמוכנה בקופות השונות, כזהב, פלטינום, C וכדומה. הרובד השלישי הינו הרובד הפרטי, עליו אחראיות חברות הביטוח הפרטיות בארץ כגון, מגדל, הפניקס, כלל, איילון, הכשרה, מנורה, הראל, הביטוחים הישירים, ישיר ו-AIG ישראל.

%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%9C%D7%A9%20%D7%94%

מהו כולל סל הבריאות הממלכתי?

קופח.jpg

מהו ביטוח בריאות נוסף?

השב"ן, הוא בעצם הרכיב הכי מנוצל ביום יום, אלה הם אותם 80% שאנו מנצלים בחיים היום יום. רופאים מומחים של קופות החולים, שימוש במערכת הציבורת לטובת ניתוחים, בדיקותמעבדה ומכונים. השב"ן מורכב משתי רמות כיסויים, תכנית בסיס , ותכנית משודרגת, שהיא כביכול מתחרה בביטוח הפרטי, אבל שונה ממנה במהות שלה. קופת החולים הינו גוף ללא כוונת רווח, (מלכ"ר) ככזה הוא נשען על תקציבים מוגבלים שמושפעים מהנחיות והוראות משרד הבריאות. המצב הרווח במדינת ישראל היא שהיום ישנו עומס על קופות החולים ובתי החולים הציבוריים וזה הגורם העיקרי לתורים הארוכים בבדיקות ולרופאים המומחים והחור הגדול הוא בניתוחים. התכנית המשודרגת יודעת לתת כיסוי גם לרופאים פרטייםבמתכונת מצומצמת, אם אתם כאלה שיודעים לבחור מתוך רשימה ועל סמך קרבה למקום מגוריכם  זה יעשה את העבודה. ישנו יתרון נוסף לשדקוג, במקרים מסויימים הוא יכול לתת כיסוי לטיפולי שיניים ואסטטיקה.

כתבה ווי נט.png

מהו ביטוח בריאות פרטי?

ביטוח הבריאות הפרטי שמוצע על ידי חברות הביטוח מספק לך הגנה ומאפשר לך לקבל טיפול רפואי פרטי, יעיל ומתקדם. ביטוח בריאות פרטי אף משפר את איכות שירותי הרפואה והבריאות שלך על ידי הוספה של כיסויים ושירותים שונים במקרה של מצב בריאותי לא צפוי, כמו אפשרות לבחירת רופאים, מנתחים, זמינות גבוה יותר לתורים, לקבל תרופות שאינן בסל הבריאות ועוד.

אילו כיסויים כלולים בביטוח בריאות פרטי?

ביטוח בריאות פרטי נותן לך ולמשפחתך הרחבה לשירותים הבסיסיים שכלולים בשירותי הבריאות של קופות החולים, והגנה למצבים רפואיים שאינם כלולים בשירותים אלו. הביטוח מספק לך טיפול רפואי יעיל ומתקדם ונותן לך שקט כלכלי ונפשי. ביטוח פרטי מאפשר לך:

לבחור את הרופא המנתח ואת בית החולים. גם שלא מתוך רשימת הרופאים שבהסדר (תלוי בפוליסה)

לקבל תרופות שאינן בסל הבריאות הממלכתי - -כיסוי לתרופות שאינן כלולות בסל הבריאות ואינן מכוסות במסגרת הסל

לבצע פעולות ניתוחיות או טיפולים מיוחדים בחו״ל - ההוצאות על השתלות בארץ ובחו״ל, ועל טיפולים וניתוחים מיוחדים בחו״ל, עשויות להגיע למאות אלפי שקלים, שאינם מכוסים בסל הבריאות הממלכתי ובביטוחים המשלימים (שב״ן) בקופות החולים. תכנית זו מסייעת במימון הטיפולים, כולל הוצאות נלוות שונות וקצבה חודשית לפני ואחרי השתלה.

כיסוי להשתלות איברים

כיסויים חשובים נוספים כמו בדיקות וייעוצים, בדיקות הריון ולידה, כיסויים למחלת הסרטן, רפואה משלימה, אבחון מהיר ועוד

כיסוי למחלות קשות - תכנית ביטוח המעניקה פיצוי כספי במקרה של גילוי מחלה קשה מתוך רשימת מחלות קשות.

למה חשוב לשים לב לפני שבוחרים ביטוח בריאות פרטי?

את הביטוח כדאי לרכוש בגיל צעיר, ככל שתצטרף לביטוח כשאתה בריא יותר כך תקבל הצעה טובה יותר עם פחות החרגות בשל אירועים רפואיים שונים, כמו כן כדאי שתתחשב בנתוניך האישיים ובאורח חייך והגדר את הצרכים שלך מביטוח הבריאות שיתאימו במיוחד בשבילך.

כמו כן, יש לבדוק את התנאים בהם אתה מתקבל לביטוח, אם יש תנאים מיוחדים והחרגות היוועץ עם סוכן הביטוח כדי לנות לצמצם אותם ולהבין את המשמעויות.

מוזמנים לשאול שאלה ונענה בהקדם

bottom of page