top of page

My Items

I'm a title. ​Click here to edit me.

כל היתרונות של הפקדות סוף שנה לעצמאים לשנת 2023

כל היתרונות של הפקדות סוף שנה לעצמאים לשנת 2023

רגע לפני ששנת 2023 מסתיימת וחלון ההזדמנויות נסגר: כך הפקדות סוף שנה יסייעו לכם להגדיל את הביטחון הכלכלי. העצמאים יכולים ליהנות מהטבות מס משמעותיות בעקבות ההפקדה לחיסכון הפנסיוני. ככל שההפקדות בשנת המס גבוהות יותר, כך הטבות המס עשויות לגדול ) בהתאם לתקרות הקבועות בחוק(. מהו השווי של הטבות המס? לפני שנרד לפרטים, נתחיל בשורה התחתונה: הטבות המס המצטברות עבור הפקדת כספים לחיסכון הפנסיוני יכולות להיות משמעותיות, ולהסתכם באלפי שקלים. הנה הטבות המס המרכזיות, מהם עצמאים שמפקידים כספים עוד סוף שנת 2023 יכולים ליהנות. הטבות בקרן פנסיה או קופת גמל ההפקדות לקרן פנסיה או קופת גמל מעניקות הטבה כוללת של עד 16.5% מההכנסה השנתית החייבת במס, ועד תקרה של 225,600 ₪ נכון לשנת .2023 ההטבה מחולקת לשניים: הטבה מסוג ניכוי - הטבה זו מתייחסת להפקדות כאל הוצאה מוכרת, בגינה לא משולם מס. הטבת הניכוי ניתנת עבור הפקדות בגובה עד 11% מההכנסה המרבית, שעומדת כאמור על 225,600 ₪ )כלומר הפקדות בגובה 24,816 ₪ במהלך שנת 2023(. גובה הטבת הניכוי משתנה בהתאם למדרגת המס השולי: אם למשל המס השולי בעסק עומדת על ,35% שווי ההטבה בגין הפקדה שנתית בגובה 24,816 ₪ יעמוד על 8,685 .₪ הטבה מסוג זיכוי - תינתן עד 5.5% מתוך ההכנסה השנתית החייבת שעומדת על 225,600 ₪ נכון לשנת ,2023 כלומר עבור הפקדת עד 12,408 ₪ לקרן פנסיה או קופת גמל. בתרחיש שבו מדרגת המס השולי עומדת על ,35% שווי הטבה זו יעמוד על 4,343 .₪. *דוגמא להטבות המס הטבות בהפקדה לקרן השתלמות ההפקדה לקרן השתלמות מזכה בשתי הטבות: הטבה ניכוי מס - נכון לשנת ,2023 תקרת ההפקדה לצורך קבלת הטבות בקרן השתלמות עומדת על 12,775₪, 4.5% מההכנסה השנתית ועד הכנסה בגובה 283,905 ₪(. גם במקרה זה, דינה של הטבת הניכוי היא כהוצאה מוכרת, עליה לא משלמים מס. ולכן, בתרחיש שבו ההכנסה השנתית עומדת על 283,905 ₪ ומדרגת המס השולי עומדת על ,35% הפקדה שנתית לקרן השתלמות בגובה 12,775 ₪ תעניק הטבת מס בשווי 4,472 .₪ פטור ממס רווחי הון על הרווחים - גם כספים בקרן השתלמות מושקעים באחד ממגוון מסלולים לבחירה, ואמורים להניב תשואה שנתית. הרווחים שנצברו בקרן ההשתלמות יהיו פטורים ממס רווחי הון, עד לתקרת הפקדה של 19,920 ₪ נכון לשנת.2023 זאת במידה שהכספים נמשכו לאחר וותק של 6 שנים )או 3 שנים בעת משיכת הכספים לצרכי השתלמות או לימודים (רווחים שנצברו בקרן יהיו פטורים ממס רווחי הון אם הסכום שהופקד מדי שנה לא עלה על 19,920 ₪ (נכון ל2023) והכספים נמשכו לאחר 6 שנות ותק (או לאחר 3 שנים במשיכה לצורך השתלמות או לימודים) רגע לפני שהשנה מסתיימת וחלון ההזדמנויות נסגר זה הזמן לבצע הפקדות סוף שנה שיסייעו לכם להגדיל את הביטחון הכלכלי.

עולם אחר של השקעות

עולם אחר של השקעות

למי שמכיר ושמע כבר את השם BLACKROCK בעולם ההשקעות, עד עכשיו יכול היה רק לפנטז על לקחת חלק מהתשואות המדהימות של חברת ההשקעות הבינלאומית הגדולה בעולם. לאחר שנתיים של עבודה קשה, קשרים עסקיים מהמטופחים ביותר הביאה לנו הפניקס את הבשורה ואת הדרך לקחת חלק מהדבר המדהים הזה שנקרא BLACKROCK. פוליסת החיסכון של הפניקס פותחת לך שער לעולם חדש של השקעות מנוהלות, עם פתרון ראשון מסוגו בישראל בתחום פוליסות החיסכון: מסלולי השקעה גלובאליים המנוהלים ע"י בית ההשקעות BlackRock הידוע כמנהל הנכסים הגדול בעולם. מסלולי ההשקעה הגלובאליים נגישים מתמיד מתוך פוליסת החיסכון של הפניקס, ומאפשרים כעת להשקיע כמו השחקנים הגדולים במסגרת מכשיר חיסכון פשוט ונגיש. זאת לצד מסלולי ההשקעה הטובים והמוכרים של הפניקס. ניהול ההשקעות מבוסס על שימוש ב- Aladdin , מערכת שפותחה ע"י BlackRock ונחשבת לאחת המערכות המתקדמות בעולם לניהול סיכונים והשקעות. השימוש ב- Aladdin מסייע ליצירת ערך באמצעות שיפור תהליכי קבלת ההחלטות של מנהלי ההשקעות בזמן אמת. בחירה במסלולי הפניקס BlackRock תאפשר לך ליהנות מיתרונות אלו. הפניקס מאפשרת לך ליהנות ממכשירי ההשקעה המתקדמים של BlackRock בשילוב היתרונות של פוליסת החיסכון והכול בצורה פשוטה ונגישה. מסלולי הפניקס BlackRock הם חלק ממגוון רחב של מסלולי השקעה מקומיים וגלובאליים שעומדים לרשותך במקום אחד: בפוליסת החיסכון של הפניקס. ניתן בכל עת לשנות מסלולי השקעה, או להשקיע במספר מסלולים בו-זמנית תוך ניצול הטבת המס הגלומות במוצר. הבחירה בידיים שלך. המסלולים מנוהלים ע"י מומחי ההשקעות העולמיים של BlackRock , וכוללים מכשירי השקעה מתוחכמים שהיו נגישים עד היום רק למשקיעים גדולים. אז בהחלט יש כאן בשורה חדשה למשקיעים, יש כאן מהלך של שחקן גדול ומוביל בשוק הפיננסים עם גב ענק ואפשרות חדשה להשקיע במגרש של הגדולים! להורדת מצגת מפורטת.

כנס לקוחות השנתי של אלפא קרב ובא

כנס לקוחות השנתי של אלפא קרב ובא

מדי שנה אלפא 360 עורכת כנסים ומפגשים של לקוחות חדשים ולקוחות קיימים, על מנת לספק ערך מוסף ולשתף מהמידע והידע שאנו צוברים במהלך הדרך וגם לחשוף אתכם ללא מעט הזדמנויות שמגיעות אלינו. השנה אנו עורכים כנס סוף שנה מיוחד במינו עם אורחים סופר חשובים שמגיעים לשתף אותנו בידע האדיר שלהם ובו בזמן לאפשר לנו להיחשף להזדמנויות שאולי אפילו לא חשבנו עליהם אבל בהחלט צריך לקחת אותם בחשבון. מלבד זה שאני הולך לדבר על הפקדות סוף שנה, מהם התקרות, ומה הם הטבות המס בקופות השונות ואיך ניתן לבצע את זה את הלכה למעשה, אני הולך לארח את אילן שטרק, מנכ"ל אלטשולר שחם הורייזון, שהינה חברת בת של אלטשולר שחם הגדולה שמתמחה במטבעות דיגטליים כגון ביטקוין ואת'ריום ומאפשרת פלטפורמה בטוחה ונוחה לקנות ולמכור מטבעות קריפטוגרפיים. אילן ינדב לנו מידע ששווה זהב אודות עולם הקריפטו, ייתן מענה לשאלות, ויפשיט את כל העולם המסקרן הזה שצץ לנו לאחרונה לתודעה. אורח נוסף שיצטרף הינו מוטי דביר, סמנכ"ל השיווק של חברת מגדלור, בית להשקעות אלטרנטיביות והוא הולך להסביר לנו על השוק ההולך וגדל של האשראי החוץ בנקאי לעסקים ועל קרן האשראי המתושקפת של מגדלור,. הקרן גייסה למעלה מ-250 מיליון שחה בשנים האחרונות ומובילה את תחום האשראי בשוק האלטרנטיבי. בנוסף, מוטי ידבר על השקעות אלטרנטיביות בכלל, ואיך זה אמור להגן על תיק ההשקעות שלכם וכמה חשוב להיחשף לאפיק זה. הולך להיות סופר מעניין וחשוב מאוד להצטרף במיוחד שכל הטוב הזה ניתן בחינם ומכל מקום שתבחרו כי הכנס הולך להיות ב-ZOOM. נתראה בכנס ב-15/12/2021 ביום רביעי בשעה 17:30 אצלכם בסלון או במשרד, או אפילו ברכב שאתם חוזרים מעבודה, אני מחכה לכם שם. לחצו כאן להרשמה לכנס!!!

עצמאות שמח!

עצמאות שמח!

היום לפני 73 שנים נוסדה לה מדינת ישראל ופיסה קטנה ומשמעותית מאוד מנתח העולם שייכת לכל אחד מאתנו (בצורה כזו או אחרת וגם עולה לנו לא מעט יש לציין).
יום העצמאות הוא בעצם היום הזה שבו אנו חוגגים את חירותינו, עצמאותינו ושמחים ומאושרים במנת חלקנו, אותה פיסה קטנטנה מהעולם. אבל עצמאות זו כבר לא מילה קטנה, ורבים עדיין תוהים מהי העצמאות שלהם, מתי הם יוכלו להינות מפיסת העולם שלהם ולהגיע לאותה עצמאות כלכלית שעליה כולם מדברים. עצמאות כלכלית זה השלב בו אתם כובשים בהכנסות את הר ההוצאות החודשיות שלכם ללא יגיעה אישית בדבר, הכוונה מסך ההכנסות הפאסיביות ולא האקטיביות שלכם.
אם נחלק את העם לשניים ונמצא בינינו את אלה שחושקים בעצמאות כלכלית וחיים את מירוץ החיים במטרה להגיע ליעד, ויש את אלה שחיים את מירוץ החיים שיותר עונה על השם מירוץ העכברים ובכך מוצאים את עצמם במצב תמידי של הישרדות שמטשטש להם את האופק או לא מותיר להם בכלל זמן לחשוב בהיגיון על תכנית לעצמאות כלכלית. אז איך כל זה קשור לעצמאות ולמדינת ישראל?
מדינת ישראל מגדלת בתוכינו את העם המחולק לשניים, החיים את החיים והשורדים אותם. (נכון נולד לנו שטח אפור בין כאלה שנמצאים קצת פה וקצת שם, אבל להם יכול להיות הכי קשה כי אין הסכמה טוטאלית עם עצמם לגבי מצבם ואין מטרות מוגדרות וספיציפיות ברוב המקרים). התרבות הזו בה אנו חיים יכולה להיות מבלבלת ומאתגרת בו זמנית אבל כמו תמיד החיים חזקים מאתנו ולכן כל הרגל שסיגלנו לעצמנו מתחילת הדרך ועד היום משמעותי מאוד בשאלה האם נגיע או לא נגיע לעצמאות הכלכלית המדוברת.
אז על איזה הרגלים מדובר? אותו הרגל שתמיד רוצה יותר בלי סיבה והצדקה כלכלית לדבר, כמו התרבות של "הדשא של השכן ירוק יותר" הקיימת מקום המדינה, והלכה והתעצמה משנה לשנה אפילו שאפשר לקנות את אותו דשא סינטטי באותו מקום ובאותו מחיר עדיין יהיה מי שיגיד ששלו יותר ירוק. יש עוד כמובן המון הרגלים מעכבים ומגבילים בכל הקשור לעצמאות כלכלית וזאת משתקפת מתוך התרבות הישראלית שלנו שחייבים לקנות דירה למגורים כמעט בכל מחיר ובכל מצב, ומדורי דורות לימדו אותו מקצעות שמצריכים מאתנו לעבוד קשה מבוקר ועד לילה בלי לדעת למה? כל זאת ועוד ועדיין יש לנו ארץ נהדרת ומה שיש לנו בארץ ישראל לא יהיה לאף מדינה. אם נתייחס שוב לעם עצמו זה שיכול לבחור באיזה צד הוא רוצה להיות, נבין שיש בעייה קטנה שמשפיעה על הבחירה שלנו והיא שתרבות הצריכה הישראלית צריכה בערך עוד מאה שנה כדי להתקדם מבחינת הכלים או השירותים הפיננסים שעומדים לרשותינו או בכלל הדרך בה מדינתינו מנגישה את הדברים. אז אחרי שקשקשנו קצת על מה יש ומה אין, שווה לנו להמשיך לחגוג את החיים ולהתפלל ששנה הבאה כבר נתחיל לראות את השינוי הכלכלי בקרב משפחות רבות כי תודות לשנה החולפת (שנת הקורונה) היא הקדימה לנו את המאוחר בערך ב15 שנה והכל לטובה, וכל השינויים מבורכים.

איחוד קופות

איחוד קופות

בשנים האחרונות נוצרה תופעה של ריבוי קופות פנסיוניות וקופות גמל בקרב הציבור הרחב, הנובעות מהשינויים והחלפת תוכניות שנעשו לאורך השנים במקומות העבודה השונים, משינויים בתקנות מס ושינויים בקופות גמל ובנוסף שינוים שחלו לעיתים במעמד המפקיד עצמו משכיר לעצמאי או להיפך. סוגי התכניות שתוכלו למצוא: קופות שנפתחו לחיסכון על ידי ההורים. קופות גמל שנפתחו באופן עצמאי. קופות גמל שנפתחו במקום העבודה בעיקר במגזר הציבורי. תכניות פנסיוניות לא פעילות. יתרונות איחוד הקופות סדר ונוחות, בקרה מעקב תחת קורת גג אחת. - ריכוז הקופות במוצר אחד מונע פיזור ומאפשר ביצוע פעולות ושינויים במקום אחד - שינוי מוטבים, שינוי מקום עבודה, כתובת, לקיחת הלוואה, קבלת דוח אחד מרכז של כל נתוני הקופה במקום קבלת מספר דוחות ודמי ניהול אטרקטיביים על כלל הכספים. ניהול השקעות. - ריכוז הקופות תחת קורת גג אחת מאפשר ניהול השקעות ממוקד ושליטה בכל רגע נתון במסלול ההשקעות של החיסכון כולל יכולת לבצע שינוי מסלול בעת הצורך באופן מיידי במקום אחד וללא אירוע מס. דמי ניהול. - מדיניות דמי הניהול אחידה בהתייחס לסך הצבירה הכוללת שמנוהלת בתכנית, ניצול יתרון לגודל במקום אחד והוזלת עליות דמי הניהול. שמירה על צבע הכסף. - הכספים שמעבירים לקופה שומרים על צבעם המקורי וימשכו בבוא העת או בצורה של קצבה חודשית או במשיכה הונית חד פעמית. הסיבה כן להתעסק עם זה או למצוא מי שיעשה את זה עבורכם ואפילו לשלם לו על כך, היא הסיבה שהכספים האלו עלולים להיות במסלולים ישנים שחברות הביטוח כבר לא משקיעות בהן והתשואות שם עלולות להיות נמוכות מאוד, ומנגד הדמי ניהול יקפצו למקסימום כברירת מחדל וזה חבל. אז בטוח שאינכם רוצים להפסיד כסף והכסף הזה הוא שלכם אז טפלו בו מיד! לפרטים נוספים השאירו פרטים ואנחנו נעשה זאת עבורכם.

איך לעשות עסקת נדל"ן בחו"ל ולהישאר בחיים!

איך לעשות עסקת נדל"ן בחו"ל ולהישאר בחיים!

טוב אז אפשר להגיד ששמענו הכל בנוגע לכל מה שקשור להשקעות נדלן בחול ואם לא אז אנסה לתמצת את השמועות שרצות בעניין. בוא נתחיל עם סוגי העסקאות הנפוצות בשוק, מדירה להשקעה בארה"ב ובאירופה שמעתי גם על דירות בהודו ובסין אבל לא נתפזר, יש נדלן מסחרי, יזמות של השבחה ממסחר ומגורים, תעשייתי ומרכזים לוגסיטיים, קרקעות אפילו באזורים רחוקים ומבודדים, השכרה לטווח ארוך, דירות לסטודנטים, מולטי פמלי, דיור לקשישים, קניונים, מרכזים מסחריים, בתי מלון, דירות airbnb, פליפים דירות להשבחה, קבוצות משקיעים או יחידים ועוד ועוד. אז נכון, כל זה נשמע מוכר גם מארצנו הקטנטונת ולא צריך לטוס לשום מקום כדי לעשות עסקה, אך בכל זאת יש לא מעט הזדמנויות מפתות ושלל סיפורים ותיעודים, חלקם הקטן מאוד טובים וחלקם פחות, ועדיין קיים קושי בתפיסה של ניהול נכס בשלט רחוק, למרות כל הרצון העז שיש לנו בלהחזיק נכס מעבר לים במחיר קטן עם רווח גדול, ובואו נודה על האמת יש בזה גם משהו "אקזוטי" בלהחזיק נכס בארצות הברית, בספרד או על חוף הים ביוון, במיוחד אם קנית אותו באזור ה-60,000$. לצד זה שמענו שיש לא מעט שהפסידו שם כספים, נכסים שנמכרו פי 2 או 3 מערכם האמיתי באזורים נידחים ומשונים בעולם, שמענו סיפורים על חברות ניהול כושלות שהעמיסו הוצאות כאלה ואחרות ושמענו גם על נוכלים רבים שאפילו לא נתנו שום נכס, אבל כל עסקה עם יחס הסיכון וסיכוי שלה. אז אשתף אתכם מניסיוני בלבד! כמי ששיווק ומכר לא מעט נכסים וביצע עסקאות לביתו ובדקתי את שווקים מסויימים לעומק ברמה אפילו של לטוס ולראות בעיניים, ויש מספר דגשים ששווה למקד אליהם את מלוא תשומת הלב!!! הנה לך עשרת הכללים או הכלים או הדברים שצריך לבדוק ממש בקצרה. 1. אם לא חקרתם מספיק את השוק ולא עשיתם את שיעורי הבית שאתם צריכים לעשות, אל תיגעו בעסקה! טובה ככל שתיהיה. 2. אם החלטת לעשות את הצעד, תכין את עצמך לכך שעלולות להיות בעיות וקח את הגרוע מכל (ולא אני לא מדבר על להפסיד את הכסף בשביל זה יש קזינו) וזאת בהתאם לבטחונות שמתאימים לך באותה עסקה ספציפית. 3. בדקו את הבטחונות, בעולם, בשונה מהארץ לא קיים חוק ערבות מכר ויש דרכים שונות לרישום נכס על שמכם, אך עם זאת קיימים בטחונות אחרים, כל מדינה עם החוקים שלה וכל עסקה עם הבטחונות שמעניקה. חקרו את החוקים עם הרשויות והגופים מקומיים. חשוב שתבדקו ותבינו איך הם מגינים עליכם בשיבוש של עסקה כזאת או אחרת. 4. תבינו לאיזה סוג עסקה אתם מתאימים כמשקיע, ואם אתם לא יודעים, קחו לכם יועץ חיצוני ללא אינטרסים שלא משווק שום נכס (ועם ניסיון) שיאפיין אותכם וייתן לכם רעיונות בהתאמה אישית על סוגי העסקאות הרלוונטיות עבורכם לפי רמת סיכון ותקציב ומשתנים נוספים, ותבינו יחד על איזה סגנון עסקה ללכת. 5. בדקו חוות דעת של משקיעים שהשקיעו באותו סוג עסקה ועל החברה עצמה איתה עושים עסקים, ותגדילו לעשות ותשאלו אותם את השאלות שהיו אמורות להתקיל את איש השיווק ותבינו איך הם היו מתמודדים עם הגרוע מכל, ואיך אתם. ואולי לשמוע על סיבות נוספות שגרמו להם להיכנס לעסקה כמו האיתנות של אותה החברה, היכרות עם הבעלים, וממה הם חוששים בעיקר ואיך הם הפיגו את החשש. וזאת במטרה להבין ולדעת כמה שיותר על אותה עסקה ספיציפית מאנשים שכבר בתוך העסקה ולדעת ככל שניתן על הגוף המלווה. 6. יש פה עניין רגשי, אז לימדו לנטרל את הרגשות שלכם, ככל שמדובר בנכס להשקעה, לא מעניין כמה הוא יפה ונעים או אם אתם יכולים לדמיין את עצמכם גרים בו במקרה ש... ברוב המקרים עסקה טובה לא פוגעת גם בפרמטרים כלכליים טובים וגם סוגרת לכם פינה רגשית ומניבה תשואה חלומית. 7. בדקו את הנזילות, מהי אסטרטגיית מימוש של הנכס?, מי הקהל היעד שקונה נכסים כאלה חוץ מכם? האם השוק פונה רק למשקיעים או מתאים לשוק המוקמי? ומי הולך לעשות את זה אתם או המוכר שמוכר לכם? 8. נהלו את הסיכון ביחס לסכום ההשקעה וביחס להון הכללי שלכם, לעולם על תעשו עסקת "All in" בגלל תשואות מפתות מאוד, ככלל, ככל שהתשואה עולה כך הסיכון עולה, ואין עם זה בעיה רק בדקו שאתם בנויים לזה. 9. בדקו אם יש אפשרויות מימון, ככל שיש בנק מקומי שמעורב בעסקה שממן את היזם או נותן מימון לכם על נכס קיים הופך לעסקה עם סיכון מופחת. 10. קחו אחריות על הצעדים שלכם, לכל פעולה שלנו יש השלכות, חיוביות או שליליות, אל תחפשו אשמים לאחר מעשה, כי את הקרדיט על העסקה הטובה אתם לא תתנו למוכר אלא לעצמכם על כך שמצאתם עסקה מצויינת! תבינו תחילה את ההזדמנות שעומדת בפניכם, תעריכו את הסיכוי לרווח שתוכלו לממש אם יתקיימו כל התנאים שבגללם אתם רוצים להיות בעסקה אל מול המעורבות שלכם והזמן שתוכלו להקדיש לעסקה בשוטף או כאשר יהיו שיבושים. כמובן שאי אפשר לחזות את כל התקלות ואי אפשר להפסיק להאמין לאנשים כי בסוף עסקים עושים עם אנשים, אבל ככל שתיהיו זהירים יותר, מחושבים יותר, מלומדים יותר ותתחילו בקטן, ככה תוכלו למזער את הסיכון במקביל להגדלת הרווח. ועוד דבר, אם אתם בוחנים שווקים כאלה ואחרים בזמן שאתם קוראים את המאמר הזה, וזאת העסקה הראשונה שלכם בחיים בחו"ל או בכלל, תעשו לעצמכם טובה ענקית, תתחילו בצורה סולידית ואל תתלהבו מתשואות גבוהות לפחות לא בהתחלה, כי זה יבלבל את שיקול הדעת שלכם ואתם תסתכלו אך ורק על היתרונות, ואם תתגלה בעיה בעסקה שעשיתם זה יוציא אתכם מהתחום עם טעם מר בדיוק כמו הסיפורים המוכרים והכואבים על השקעות שהזכרתי בתחילת המאמר. שיהיה לכם בהצלחה. התמונה מאחד הכנסים שהשתתפתי והרצתי על בחינת השקעות נדל"ן בחו"ל

ההשלכות של פדיון מוקדם של כספי הפנסיה

ההשלכות של פדיון מוקדם של כספי הפנסיה

בדרך כלל אחרי כמה שנות עבודה ובעיקר אצל השכירים עם המשכורות הנאות, מצטבר לו סכום כסף נכבד של כמה עשרות או מאות אלפים. ישנה מן הנחה כזו שטוענת, שזה כסף שגם ככה המעסיק הפריש לי אז מה שצברתי זה רווח נקי וזה בסדר לשלם עליו מס אכזרי של 35% מהערך הצבור בשביל להשתמש בו היום ולא רק בגיל פרישה ועוד כקצבה! יש סיכוי טוב מאוד שאתם יכולים להסכים עם המשפט הזה ולחשוב כך גם אתם, כי הרי תכלס, אתם הלכתם לעבוד, יש חוקים במדינתינו הקטנה שאומרת למעסיקים להפריש לכם לפנסיה 12.5% מינימום מהשכר שלכם (נכון ל2021) ואתם משתתפים ומפרישים רק 6% מהשכר. אז בהנחה וישנם 100,000 ש"ח בכספי הפנסיה שלכם ותירצו לפדות אותם מחר בבוקר לפני גיל הפרישה, אמנם תאבדו 35,000 ש"ח ובחשבון פשוט אתם מוותרים על קצת יותר משליש מהסכום הצבור, שמהווה בעצם את הפקדת תגמולי המעסיק, אבל הכסף בטח שלא חוזר למעסיק אלא למס הכנסה. ולכם כביכול נשארו כספי הגמולים שאתם הפרשתם ואת כספי הפיצויים ולמעשה רוקנתם את הקופה, לטובת רכישת הדירה שלכם או גרוע מכך לרכישת רכב חדש או שיפוץ הבית או השקעה אחרת. במקרים קיצוניים זהו פדיון שיכול להציל חיים לטווח הקצר במקרה של אירוע רפואי לא עלינו ובמקרה של אבדן הכנסות רציני שבלית ברירה תאלצו לפדות את הכספים וגם אז יש דרך חכמה לעשות זאת כדי להימנע מתשלומי מיסים (תלוי בסטטוס, מצב רפואי וגיל). אחרי שהבנו למה כן, בואו נדבר רגע על הלמה לא?. כספי הפנסיה שלכם הינם חיסכון ותיק השקעות לכל דבר ועניין, שמאפשר לכם הטבות בגיל פרישה רק שלא תפדו את הכסף הזה קודם. אז מהן ההטבות ולמה שווה לי כל כך לחכות 30 שנים לפחות עד שאפגוש את הכסף? ועוד כקצבה? לשם כך התכנסנו במאמר הבא. סכום הכסף הצבור מושקע לכם מיום פתיחת החיסכון ועד גיל פרישה בשווקים הפיננסים של שוק ההון, דמי הניהול של החיסכון הינם הזולים ביותר בכל אפיקי החיסכון הפנסיוני הקיימים. ישנם מרכיבים ביטוחיים שעליהם צברתם ותק (תקופת אכשרה), ולאחר 5 שנים תוכלו להיות מכוסים על כל מחלה קיימת כזאת או אחרת וזאת למקרה של אבדן כושר עבודה (פנסיית נכות). מאחר ומדובר בתיק השקעות כמו שהזכרתי, תיק ההשקעות הזה מייצר לכם רווחים כולל ריבית דריבית לאורך השנים, ההטבה העיקרית היא שביום הפרישה סכום הקרן שהופרש בדרך כלל גדל בכמעט פי שניים לאורך השנים רק בשל התשואה שצבר, וכל הכספים שצבתרם כולל הרווחים יהיה פטורים לכם ממס רווחי הון (מס של 25% על כל הרווח במוצרים פיננסים) כאשר תמשכו את הכסף הזה כקצבה חודשית שתאפשר לכם לחיות בכבוד. מה המטרה שלנו בעצם? להגיע לגיל פרישה, לחיות בכבוד, ושיהיה לנו מספיק כסף להמשיך את החיים ללא צורך בלעבוד כגם לאחר גיל הפרישה המסורתי. אז פנסיה זה המכשיר נכון להשקעה שנחשבת להכי זולה, מקנה לנו הטבות ופטורים ממיסים, אנחנו מקבלים אותו כקצבה חודשית שתאפשר לנו להמשיך לקבל משכורת גם שאנחנו לא עובדים, ככל שנחסוך יותר, ככה יהיה לנו בפרישה יותר, אין לנו התעסקות בזה מיום קבלת הפנסיה, ויש לנו גם ירושה להעביר בעת מקרה פטירה בתכנון פרישה נכון. אז לפני שאתם ממהרים לפדות את הכסף לבזבוזים או אפילו להשקעה אחת טובה יותר או טובה פחות שכללו את הנתונים שהזכרנו, ערכו סימולציה ותבינו אם אכן שווה לכם לוותר על כל זה לטובת הפדיון. לקבלת תחזית פנסיונית ותכנון פיננסי אודות הכספים שלכם צרו קשר ונשמח לסייע..

כמה כסף צריך כדי לפרוש ולהפסיק לעבוד?

כמה כסף צריך כדי לפרוש ולהפסיק לעבוד?

יהיה קשה לענות על השאלה הזאת בשניים שלושה משפטים אבל המאמר הזה יפשט לכם את הכמה, למה ואיך והדבר הראשון שתצטרכו לעשות זה להשקיע 3 דקות בקריאת המאמר הבא. . כסף הוא עניין שמטריד את כולנו למעשה, זה לא רק איך עושים אותו? זה מה עושים עם כסף וכמה צריך ממנו? התשובה של הרוב זה "הרבה", "כמה שיותר כסף יותר טוב!", אין לי בעיה עם הרבה כסף להפך, אבל ה"כותרות" הללו לא מספיקות כדי לבנות לכם את הדרך. כשאנחנו רוצים לקנות משהו מסויים כמו אוטו חדש או טלויזיה חדשה או אפילו לצאת לחופשה, אנחנו נערכים מבעוד מועד ועושים קצת חקר שוק כמה עולה לי אותו המוצר בו אני חפץ או אותה חופשה אליה אני רוצה להגיע.. כאשר המספרים ידועים לנו מראש זה עושה לנו קצת יותר סדר ונותן לנו להתארגן בצורה טובה יותר עם הכסף עבור הרכישה. יש מקרים שגם את זה לא עושים ופשוט הולכים ורוכשים ולא משנה המחיר גם אם יש או אין להם כסף, אבל זה כבר לדיון אחר על עם קישור בסוף המאמר, כמה כסף הייתם רוצים לפרישה שלכם? מתי אתם רוצים לפרוש? האם אתם יכולים לחיות בלי לעבוד? יש לנו נתון אחד שנכון להיום הוא מתייחס לפרישה מעבודה והוא מבוסס על פי "חוק גיל הפרישה 2004" שעליו אחראי משרד האוצר, שדאג להעלות בהדרגה בשנים האחרונות את וגיל הפרישה ונכון להיום (2021) עומד על 67 גברים ו62 נשים, והוא למען האמת מושפע מתוחלת החיים ואקטואריה בינלאומית.. בואו נגדיר שניה מה זאת פרישה? ביחס להגדרה הכללית של פרישה, קצר ולעניין היא בעצם יציאה לגמלאות. אבל למעשה פרישה כמו שאנחנו מדברים עליה, היא מצב שבו אדם מפסיק לייצר לעצמו הכנסה אקטיבית דהיינו שכר עבודה ויש לו את כל הזמן והכסף שבעולם לעשות כל מה שהוא רוצה. עכשיו נניח שאתם שלמים עם גיל הפרישה החוקי והכל נראה לכם הגיוני, עדיין, נשאלת השאלה כמה כסף צריך כדי לפרוש? לשאלה הזאת יש עשרות אם לא מאות תשובות ואני אישית מאמין באחת אמיתית וכנה, התשובה האמיתית נמצאת אצל כל אחד מאתנו. "כמה כסף היינו רוצים כדי לאפשר לעצמנו לפרוש?" אגב, זה לא אמור ולא חייב להיות בגיל 67 או 62. עכשיו בואו נחזור למספרים, המספר צריך להיות מורכב מסך ההכנסות שלנו שאמורות לכסות על סך ההוצאות שלנו כפול כמה שנים בא לנו לחיות. זה נכון להגיד שזה גדול עליכם כדי לתכנן את העתיד לעוד 30 שנה (תלוי בגילכם הנוחכי), אבל הנה, אתם לפחות בני 20 וכבר חלפו 20 שנה כיום אתמול, הזמן פשוט טס. הזמן נועד לחלוף וזמן שעובר אינו חוזר! לכן אל תתביישו לתכנן עוד היום את המחר. אני רוצה שתירשמו בפניכם נוסחה שאם תגיעו אליה תוכלו לפרוש בכל גיל, אל תטעו זה לא מתכון פלאים שיהפוך אתכם לעשירים, אבל ללא ספק אם אכן תצליחו להגיע למספרים שתציבו בנוסחה תוכלו לפרוש בבטחה. הנוסחה היא כזאת, סך ההכנסות הפאסיביות שלכם, לא שכר עבודה, אלא שכר פאסיבי, לגמלאים שהגיעו לגיל הפרישה, ישנם קצבאות ופנסייה מהעבודה, או השקעות כאלה ואחרות, או עסקים מניבים, או כל סוגי הנכסים הפיננסים שמייצרים עבורכם הכנסה פאסיבית! יש מקרים כאלה שאנשים הספיקו לפדות את הכספים עוד לפני הזמן וכך נותרו ללא פנסיה אפשר להרחיב בקריאה על ההשלכות של פדיון מוקדם של כספי הפנסיה (תוכלו לעקוב ושבוע הבא יצא מאמר בהרחבה על הנושא). אלה הן הכנסות פאסיביות אך הן לא תמיד מספיקות לכסות את סך ההתחייבויות שלכם. וזו בעצם הנוסחה הפשוטה שאתם צריכים לבנות לעצמכם, הכנסות פחות הוצאות חייבות להשאיר לי פלוס והן חייבות להיות הכנסות פאסיביות. עכשיו שהכרתם את הנוסחה, ככל שתחשבו על המתכון המתאים לכם, זאת אומרת כמה כסף אתם צריכים כדי לאפשר לעצמכם את החיים ללא תלות בהכנסה אקטיבית, תשתמשו בכל המקורות הכספיים שלכם ואם אין אז תבנו תכנית לייצור כספים כמו חסכונות והשקעות ותתחילו לבנות לכם את העתיד בצורה כזו שבעוד X שנים שאתם תגדירו, תבינו כמה כסף אתם צריכים מהכנסה פאסיבית (כמובן שהכל משוער כמו בכל תכנון , אבל ככל שתדייקו יותר את המטרות שלכם ותקחו מקדמי ביטחון אפילו שיהיו שינויים עדין לא תיהיה חריגה משמעותית בין התכנון לתוצאה האמיתית וזאת אם אכן תיצמדו לתכנית שלכם). נכון שלא קיבלתם את המספר שאולי קיוותם למצוא במאמר הזה אבל אני סמוך ובטוח שיש לכם כיוון חזק מספיק ולא מעט שאלות לשאול את עצמכם כמה כסף באמת אתם צריכים כדי לפרוש. ואם אתם חושבים שתכנון פיננסי של העתיד שלכם גדול עליכם, תמיד תוכלו לפנות אליי ואשמח לסייע לכם בתכנון פיננסי לחיים טובים יותר. בהצלחה. *1 התנהלות כלכלית נכונה

כולם רוצים להתעשר! גל של משקיעים חדשים נכנס לשוק ההון!

כולם רוצים להתעשר! גל של משקיעים חדשים נכנס לשוק ההון!

מארה"ב לאירופה ועד ארצנו הקטנטונת, מליוני משקיעים חדשים קופצים אל ים הגדול שנקרא שוק ההון ונשאלת השאלה האם הגל הזה הולך להמשיך או להתנפץ על המזח?


שנת 2020 הייתה שנה עם זינוק אדיר בכניסת משקיעים חדשים לשוק ההון, יחד עם אפליקציית רובין הוד האמריקאית שכבשה את עולם המסחר בבורסה והביאה לרבים בעולם את ההזדמנות לקחת פיסה קטנה של אושר משוק ההון והמסחר העצמאי, ככה גם עלתה המודעות של השקעות בשוק ההון במיוחד בקרב הצעירים שבינינו. הדרך הפכה להיות קלה, מאות מניות טכנולוגיה וסטרטאפים הופכים לשיח יומיומי, וכולנו רוצים להינות מהמצב הזה.


החיים משתנים לנו לנגד עינינו ואנחנו רוצים להיות תמיד במקום הנכון ובזמן הנכון ותמיד שואלים איפה הכי כדאי לנו להיות ולמה? אז מה גרם לאותם משקיעים חדשים להיכנס לשוק, ומה הם עושים שם בדיוק?

במרץ 2020 כמעט שנה אחורה ראינו את השווקים קורסים בעשרות אחוזים בשל "משבר הקורונה".
ישנם לא מעט אנשים שהפסידו הרבה, בעודם נחשבים למנוסים וותיקים שהושקעו בשוק ההון באותה העת בדרכים שונות כמו מסחר עצמאי, השקעה במדדים, קרנות למיניהן, קופות גמל ועוד. מה שהניע את אותם משקיעים וגם להם להפסד היה הפחד, הפחד להפסיד עוד ועוד וזה גרם להם "לממש" ולצאת החוצה מהשוק וככה קנו את הכרטיס יציאה שלהם משוק ההון במחיר כבד, מנטלי וכלכלי עם הסיפור המוכר והידוע ש"בורסה זה מסוכן כמו הימורים ומפסידים שם כסף" .

מנגד, המון משקיעים פקדו את השווקים רגע אחרי הסערה הגדולה של ימי הסגר הראשונים וכבר באותם ימים החלה התאוששות בשווקים הפיננסים. (יש לומר שלא מעט חזו את זה כי ההיסטוריה של המשברים הוכיחו לנו יפה מאוד שכל ירידה היא לצורך עליה וזה רק עניין של זמן) בחודשים של סוף אפריל ומאי ראינו את עליית השווקים וכל השוק נכנס לשוק שורי (שוק עולה), ששם כולם מרוויחים וזה נחמד, רבים נמצאים שם מבלי להבין מה הולך בשוק ולמה זה קורה, אבל הולכים עם העדר ומצאו דרך מרגשת להפיג את השעמום ומקום מעניין לשים בו את הכסף.
עכשיו איפה הבעיה בכל המצב הזה? אז ככה, שמשקיע נכנס לשוק ההון אפילו עם סכום קטן, כפי שעשו בארה"ב מיליוני אנשים ממקבלי המענקים בשל הקורונה נכנסו כמשקיעים חדשים לבורסה עם סכום המענק ומוצאים את עצמם עם תשואה פנומנלית (באחוזים) הנתון שפורסם בקרב עליית המשקיעים החדשים עומד על צמיחה של 49% גידול משקיעים חדשים מאשר בכל שנה נורמלית, מטורף. לאור אותם מניות רבות של חברות הדיגיטל והטכנולוגיה שפשוט זינקו בתקופת הקורונה ויש מדדים שזינקו כמו הסנופי S&P, הנאסדק (NASDAQ100) המאפיין את 100 חברות הטכנולוגיה המובילות הארה"ב מדד שרק הוא עשה קפיצה מטאורית של 43% בשנת 2020 ומספיק היה לרכוש את המדד הייתם מגדילים משמעותית את ההון שלכם בזמן קצר יחסית.

עד כאן הכל טוב ויפה וזה נשמע די פשוט, לא צריך ידע מקדים, מספיק כמה המלצות מחברים על כמה מניות טובות, קוראים קצת תחזיות באינטרנט וזהו, נשאר רק לבחור את "איך", כי הרי ניתן לעשות תיק מנוהל דרך הבנק ולעקוב אחר כמה מניות שכבר נמצאות בעליה ולתת הוראות לבנקאי מרחוק או באפלקציה, או לפתוח חשבון אצל אחד מבתי השקעות או הברוקרים ולהיות הסוחר ביום אחד, או להיצמד למדדים ופשוט להצטרף לחגיגה.
הבעיה תתחיל שהשוק ייכנס לתיקון, ומשקיעים בלי ידע וללא ניסיון יקבלו כוויה רצינית ויוכלו להפסיד את הכל בכמה מהלכים שגויים שיערערו את הביטחון ואת השמחה שהיתה כשהרוויחו ופשוט יוציאו אותם מהמשחק עם הפסד גדול וטעם מר.

לדעתי זה ממש לא חייב להיות ככה, אז איך בכל זאת ניתן להימנע ממצב כזה? מאחר ולא ניתן לתזמן את השוק ולדעת מתי הוא הולך לשנות כיוון ובטח אם אתם לא חיים ונושמים את השוק בצורה מקצועית. אך בכל זאת ישנם כמה מהלכים שניתן לבצע.
ראשית כל אל תהיו גרידים, אל תתנו לתאוות הבצע לפתות אתכם להישאר בסיכון גבוה אם אתם לא בנויים לכך, גם אם אתם מאמינים שהשווקים והמניות שלכם עדיין יעשו כסף וימשיכו למעלה, ממשו חלק מהרווחים ופזרו את התיק בצורה יעילה, כמו פיזור בעזרת מדדים יציבים יותר בחלק מהסכום, זה עדיף על מנייה בודדת אחת שיכולה להתרסק בבום. שנית, קבלו החלטה לאיזה טווח אתם הולכים להשקיע, אם מדובר בטווחים ארוכים הבטיחו לעצמכם שלא תאבדו עשתונות בטווח הקצר כאשר השוק ייכנס לתיקון ויציג הפסדים. לטווח הארוך הוא צפוי לתקן כמו ברוב המקרים. שימרו תמיד על קור רוח, והתחילו לרכוש ידע בתחום ואני מבטיח לכם שקורס על שוק ההון בסיסי יוסיף לכם המון לחיים ולא רק בתור סוחרים. חפשו אלטרנטיבה פשוטה יותר בה תוכלו לנהל את הכסף בזמן שאתם עוסקים במקצוע העיקרי שלכם והשתדלו להיות פאסיביים במקרה הזה ועשו זאת בעזרת בתי השקעות הגדולים והמובילים בארץ ובעולם, יש מגוון אלטרנטיבות בהן תוכלו להעביר את ניהול ההשקעות שלכם לגוף גדול הפועל על בסיס אג'נדה מסוימת ובעל ניסיון רב משלכם והיסטוריית ביצועים ורווחים לאורך השנים.

אז לפני שאתם רצים לרכוש או למכור את המנייה הבאה שלכם או להצטרף לאחד הגופים המובילים, תשקיעו קודם כל בעצמכם, כי אתם ההשקעה הכי טובה של עצמכם! ככל שתדעו יותר על מה שאתם עושים ככה תפיקו את המיטב מכל פעולה שלכם. שבת שלום!

משימה שנקבעה סופה להסתיים.

משימה שנקבעה סופה להסתיים.

אחד המשפטים שנשמעים הכי הרבה בקרב הישראלים הוא המשפט "אין לי זמן". עכשיו המוזר הוא, שלכולנו יש את אותה כמות ממשאב הזמן היקר, והוא 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, ו12 חודשים בשנה. לי ולכם יש את אותה הכמות,, נשאלת השאלה איך אנחנו מנצלים את הזמן בצורה הכי יעילה? אני יכול לשתף אתכם מניסיוני ותוכלו גם בטח להזדהות, לפחות חלק מכם, שלפעמים יש לנו משימות שאנחנו יודעים שצריכים לבצע אבל משום מה אנחנו לא מוצאים זמן אליהן, את האמת? זה לא רק הזמן שאותו אנחנו לא מוצאים, אלא האנרגיה לבצע את המשימה או בכלל לקבוע אותה ביומן ולהתחייב אליה. אחד הדברים הקשים לנו בחיים זה לייצר מחוייבות כלפי משהו שאנחנו לא אוהבים או לא רוצים לעשות או להתעסק בו. זאת הסיבה שיש לנו משימות שטרם בוצעו ואנחנו יודעים שהיו צריכות להתבצע מזמן, אז אם אנחנו יודעים שהן צריכות להתבצע ואלה משימות חשובות כאלה ואחרות, אז למה בכל זאת הם לא מתבצעות? מספרים שה"עמלק" הכי גדול של העם היהודי זה "לדחות למחר", "מחר נטפל בזה", וזה ב- DNA שלנו. אבל זה לא אומר שלא ניתן לטפל בזה. הפתרון לבעיית הדחייה, זה לעבוד עם יומן ולתאר בו את כל המשימות הקבועות והמשתנות שלנו ולהגדיר זמן ידוע מראש לטיפול בכל אחת מהמשימות והמטלות שלנו. לדוגמא, שעות העבודה שלנו הן מ:8-17, במצב כזה רוב האנשים מקפלים את עצמם מהעבודה בזמן! כי זה מה שהוגדר להם לפי החוזה וזה מה שהם התחייבו לתת מעצמם,. מעבר לכך, שעות "הפנאי" של אחרי העבודה מנוהלות לרוב ללא יומן, יש שגרה שעל פיה אנו נשאבים וכל הזמן ה"פנוי" שיכולנו להגדיר בעצם מתבזבז לנו. (זה לא שאני מתעלם מזמן עם הילדים,, זמן מקלחות זמן קניות וכו, רק אומר שהכל יכול מנוהל מראש, אפשר שזה יהיה פחות דינאמי) אז מה בעצם אני ממליץ ועל מה כל הדיון כאן, יש לכם פגישה שאתם צריכים לקיים, יש לכם שיחת טלפון עם אחד הספקי שירות שלכם, יש לך לצבוע את הבית, או אפילו ללמוד משהו שבא לכם, פשוט שימו אותו ביומן, פשוט תגדירו יום ושעה, ופרק זמן בו אתם הולכים להקדיש 100% מעצמכם, תספרו על כך לבן או בת הזוג, או מי שאמור לכפות עליכם בזמן שאתם הולכים לבצע את המשימה ואני מבטיח לכם המשימה הזאת פשוט תתבצע. גם אם הזמן שהגדרתם לא הספיק לכם לסיים את המשימה אבל אתם יודעים שלפחות התחלתם אותה והצלחתם למלא חלקית את המטלה. ולפעם הבאה תקבעו לכם זמן המשך לאותה משימה ואם זו משימה שאתה יודעים מראש שהיא ארוכה, תפנו בשבילה מספיק זמן ותיהיו נאמנים ומחוייבים לזמן שלכם, רק ככה תוכלו להגשים את היעדים ואת החלומות שלכם, בצורה כזאת שאתם מנהלים את הזמן בחיים שלכם ולא החיים שלכם מנהלים אתכם כל הזמן! כי תחשבו על זה, אם כבר החלטתם שאתם עושים משהו, אין שום סיבה שתיכשלו בזה! לכן כל משימה שתקבעו ותתנו את המ-100 אחוז שלכם בסוף סופה להסתיים ובהצלחה!

תחסוך כסף

תחסוך כסף

החשיבות של חיסכון בכסף לעתידך: 7 סיבות להתחיל לחסוך היום לאנשים עשירים יש הרגל גדול לחסוך והם מודעים לחשיבות של חיסכון בכסף. אחד מעשירי העולם, וורן באפט לא אוהב לקנות דברים יקרים. הוא מעריך כסף ומאמין בחיסכון. "עליכם ללמוד לחסוך תחילה ולהוציא לאחר מכן." ג'ון פול אתה לא צריך להיות "קמצן" או "דן חסכן" בשביל לחסוך כסף., אתה יכול לצמצם את ההוצאות היוקרתיות שלך. כדאי ליהנות ממסע החיסכון וההשקעה. המטרה כאן היא להרוויח כסף על ידי חיסכון בכסף. אם יש לך את התובנה מדוע לחיסכון יש תפקיד מכריע בחיינו, תתחיל לחסוך מרצון. אבל מדוע חשוב לחסוך כסף? להלן שבע סיבות שעליך לשקול להתחיל לחסוך כסף: החשיבות של חיסכון בכסף לעתידך 1. לפנסיה נטולת מתחים ולחצים כולם רוצים לפרוש בגיל כלשהו בחיים. כדי לחיות באושר וללא מתח באותה תקופה, אתה צריך להתחיל לחסוך עוד היום. אם אתה מתחיל לתכנן את הפנסיה שלך בגיל צעיר, אתה יכול לפרוש בכל עת שתרצה. חיסכון חשוב גם כדי לשמור על אורח החיים שלך לאותה תקופה שבה חשבון הבנק שלך יפסיק לזכות מדי חודש במשכורת לה הוא היה רגיל כל החיים. אל תחכה ללמוד על תוכנית הפרישה לעת זקנה. חשוב לדעת את סוגי תוכניות הפרישה ולהסתפק במה שמתאים לפי הכנסותיך לפני כן. ערכת הכלים לחופש פיננסי קרא ספרים, צפה בסרטונים, ספרים אלקטרוניים ומדריכים שיעזרו לך להרוויח יותר כסף וחפש באינטרנט דרכים להיות הבוס של עצמך! 2. חסוך להשכלה טובה יותר חינוך טוב הוא השקעה לעתיד טוב יותר. בכל שנה אנשים נוספים מגיעים לבתי ספר שונים כדי לזכות בתואר שני או לעשות דוקטורט. אם יש לך יעדים להגיע לאוניברסיטה או ללמוד מקצוע כלשהו, תזדקק גם לכספי לימודים. אז התחילו לחסוך כסף עוד היום לחלום שלכם. כמו שאני תמיד אומר, "ההשקעה הטובה ביותר שתעשה, היא בעצמך", ספר שאני עובד עליו ואשמח לבשר לך ברגע שיצא לאור. לחץ כאן לקבל העדכון. גם אם אתם מתכננים לקחת את הלוואת הסטודנטים שלכם, תשלום מראש של חלק כלשהו מהעלות יחסוך מכם עליות ריבית מעצבנות. לפיכך, חסכון לחינוך העתידי של עצמך או אפילו של דור ההמשך שלך נראה מספיק חכם. 3. שמור לירה לבנה ליום שחור העתיד מלא בחוסר וודאות. אתה אף פעם לא יודע איזו הוצאה בלתי צפויה ואיזה מקרה חירום יגיע בהמשך וידפוק על דלתך. תאונה או אשפוז פתאומי של בן משפחה כלשהו, ​​אובדן עבודה, נזק בבית או לרכב או מגיפה מוזרה שתשגע את העולם וכו '. שם נכנסת החשיבות של חיסכון הכסף. אם אתה מוכן מראש, זה יהיה הרבה פחות מלחיץ מבחינת המצב הכלכלי. על פי מחקר, 62% מהאמריקאים אינם מחזיקים בכספים להוצאות בלתי צפויות. וזה עוד נתון סביר, בישראל המצב הרבה יותר חמור. אתה יכול להתחיל את היום על ידי הקצאת סכום קטן מכל משכורת שקיבלת, נניח 10% מהמשכורת יילך לקרן הוצאות חירום, והקפידו לחסוך לקרן כזאת לפחות חצי שנה משכרכם. כמו כן, תוכנית ביטוח טובה תקל עליכם לשרוד אירועים בלתי צפויים. 4. חשבו ותכננו את הסיכונים סיבה טובה נוספת לחסוך כסף היא שתוכלו לקחת סיכונים מחושבים בחיים. זה יתן לך חופש בחירה. בין אם זה לעזוב את העבודה שלך ולהקים עסק חדש, לעזוב את העבודה ולחזור לבית הספר כדי להחליף קריירה או להשקיע בעסק של מישהו אחר, כסף בידיך נותן לך ביטחון ודרך להתקדם. אולי תקבל הזדמנות להשקיע בפרויקט או ברעיון גדול. חיסכון טוב נותן לך את ההזדמנות לתפוס את ההזדמנות שיכולה לשנות את החיים. 5. הימנעות מהרגלי בילוי אימפולסיביים “אל תחסוך את מה שנשאר לאחר ההוצאות; תבזבז את מה שנשאר אחרי החיסכון." - וורן באפט. הרגל לחסוך ישפר את חייך בכך שלא ייתן לך לבזבז כסף על דברים פזיזים להפוך אותם להוצאות גדולות כמו רכישת מכונית חדשה או הכנה לחתונה וכו '.החליטו לחסוך סכום כלשהו מההכנסה ברגע שתקבלו אותו והעבירו אותו מיד לחשבון החיסכון שלכם או עשו זאת בעזרת הוראת קבע עם השכר שלכם קבוע. היו ממושמעים ואל תגעו בחיסכון עד כשאתם באמת זקוקים לו. 6. הדרך להשקעות עתידיות אם יש לך מספיק כסף להשקעה זה הוספת מקור הכנסה. זה עוזר לעמוד ביעדים הכספיים האישיים שלך. (ואם אין לך כאלה, תשאל את עצמך מה קורה עם זה? חשוב לקחת שאלה זאת ברצינות רבה מאוד) אתה יכול להשקיע במניות, נדל"ן, קרנות נאמנות, איגרות חוב וכו '. שיטות אלה יציעו יותר תשואה מאשר רק חיסכון בבנק. חשבון החיסכון בבנק מספק לך ריביות דלות אשר אפילו לא יכולות לעלות עם האינפלציה. אפשרויות השקעה אחרות כגון אלה מעניקות לך תשואה טובה אך יש בהן גם את מרכיב הסיכון. לפני ההשקעה אתה צריך לפתור את כל שאילתת ההשקעה שלך. 7. ניהול חיים ללא חובות חלק מההוצאות בחיים הן כאלה שאתה פשוט לא יכול להימנע מהן! לשלם הוצאות חינוך לילדים, אובדן עסקים וכו ', אין מנוס גם אם אתה צריך לקחת הלוואות. משבר פיננסי יכול להוביל למספר נושאים אחרים כמו חרדה, נדודי שינה ואפילו בעיות לב. לכן, חיסכון בכסף הוא חיוני על מנת לקבל שקט נפשי. כאשר אתה יודע שיש לך שליטה על הצרכים הכספיים שלך, אתה נוטה ליהנות מהחיים בלי לדאוג. לפיכך, חיסכון הוא כלי חשוב שיכול להוות לך בטחון כלכלי לעתיד. כדאי להתחיל לחפש שיטות חיסכון באופן מיידי ולא לדחות, כי הזמן הכי טוב לעשות משהו, הוא עכשיו! עוד דרך טובה לשכנע את עצמך לחסוך זה לשים לעצמך מטרה ברורה או מטרה להגיע לסכום כסף שאתה רוצה להגיע אליו, ממש כמו יעד מכירות, או ריצת מרתון שאתה רוצה להצליח. עם זאת, זכור, חסכון לא אומר לקצץ את ההוצאות הדרושות לך בצורה איומה. במקום זאת, הימנע מעלויות כאלה שאינן ממש חשובות כמו צמצום מספר הסעודות או הבילויים, ותמיד זכור את החשיבות של חסכון בכסף. התחילו לחסוך עוד היום ושתפו אותי בדרכים היצירתיות והמטרות שלכם.

הפקדות סוף שנה 2020

הפקדות סוף שנה 2020

שנת 2020 עומדת להסתיים וזה הזמן להזכיר לכם להפקיד לקופות הגמל, קרנות ההשתלמות והפנסיה וליהנות מאפשרות להטבת מס שיכולה להגיע לכ- 20,000 ₪*. אז נכון, בכל דצמבר מתחיל הלחץ להפקדות סוף שנה, כולם רוצים לצמצם מיסים, לחסוך ולשמור לעצמם יותר כסף. למרות כל הטענות אליהם, מדינת ישראל ורשות המיסים דאגו לכם להטבות מס על פי סעיפים 45 ו-47 איך תוכלו לקזז מיסים (ניכוי) ולקבל החזרים (זיכוי) כל שנה ושנה. אז ריכזתי לכם כאן טבלאות עם תקרות הפקדה לשנת 2020 לעצמאיים, שכירים ובעלי שליטה כדי שגם אתם תוכלו לבדוק איפה אתם עומדים מבחינת הטבות המס ולנסות לקבל הטבות מס מקסימליות (תלוי שכר). להלן שיעורי ההפקדה לעמיתים עצמאיים לניצול מלוא הטבות המס. הפקדה לקופת גמל / קרן פנסיה: שיעור ההפקדה המרבי לניצול מלוא הטבות המס הינו 16.5% מההכנסה השנתית המזכה, עד תקרת הכנסה שנתית מזכה של 211,200 שקלים,(17,700 ₪) על פי חלוקה של 11% לניכוי במס ו- 5.5% לזיכוי במס. ניכוי 11% זיכוי 5.5% (סכום שיוכר כהוצאה) (זיכוי במס בשיעור 35% מההפקדה) סה״כ
גובה הפקדה ₪23,232 ₪11,616 ₪34,848
סכום הטבת המס ₪10,919 ₪4,066 ₪14,985
(הפקדה מירבית) יחיד אשר נהנה מהוצאה מוכרת עבור רכישת ביטוח לאובדן כושר עבודה, שיעור ההפקדה להטבת הזיכוי יעמוד על 5% בלבד (ולא 5.5%). בהפקדה לקרן פנסיה חדשה מקיפה קיימת מגבלת הפקדה חודשית של 4,326 ₪ (51,912 ₪ בשנה) ולכן יש לוודא שאין חריגה ממגבלה זו אם בוצעו הפקדות לקרן במהלך השנה. הפקדה לקרן השתלמות * לצורך קבלת הוצאה מוכרת על ההפקדה לקרן השתלמות, ניתן להפקיד עד 4.5% מההכנסה השנתית הקובעת, עד תקרת הכנסה שנתית קובעת של 265,000 ₪. תקרת הכנסה שנתית קובעת סכום שיוכר כהוצאה (4.5%) סה"כ הטבה במס (בהפקדה מרבית) ₪5,605 ₪11,925 ₪265,000 הפקדה עד לתקרה המוטבת (18,600 בשנה) פטורה ממס רווח ההון בעת ביצוע משיכה כדין. מעבר לסכום זה יחול מס רווח הון בשיעור 25% (על הרווח הריאלי). גם עצמאי שהכנסתו השנתית הקובעת נמוכה מהתקרה (265,000 ₪), רשאי להפקיד עד מלוא ההפקדה המוטבת" וליהנות מפטור ממס רווחי הון. לדוגמא, עצמאי שהכנסתו השנתית הקובעת הינה 100,000 ₪ יפקיד 4,500 ₪ ) 4.5% מהכנסתו( לקבלת הוצאה מוכרת. בנוסף, באפשרותו להפקיד 14,100 ₪ נוספים (השלמה ל- 18,600 ₪) אשר לא יוכרו לו כהוצאה אך בגינם יהנה מפטור ממס רווח הון בעת המשיכה. קרן השתלמות ניתן להפקיד מעל התקרה המוטבת וליהנות מיתרונות נוספים בניהול השקעות באמצעות קרן השתלמות: עבור ההפקדה מעל התקרה המוטבת תשלום מס רווחי הון נדחה למועד המשיכה. דחיית המס פירושה יצירת מגן מס הצומח בריבית דריבית ועל כן נעשה משמעותי יותר ככל שהקרן מנוהלת לטווח ארוך יותר. ניתן לעבור בין מסלולי השקעה ולהתאים את רמת הסיכון לצרכים האישיים כאשר כל שינוי אינו גורר תשלום מס רווחי הון. בעת פתיחת קרן השתלמות חדשה במעמד עצמאי, הפקדות שיבוצעו בסוף השנה יקבלו את מועד הוותק של תחילת שנת 2020 . פתיחת קרן השתלמות במעמד עצמאי מותרת רק לעצמאי בעל הכנסה מעסק או ממשלח יד. לפתיחת קרן השתלמות במעמד עצמאי, נדרש טופס הצטרפות 3, צילום ת.ז, יש לחתום על הצהרת FACTA + CRS ואחד מהאישורים הבאים: אישור על עוסק מורשה. אישור הניתן לנישום במעמד פתיחת תיק במס הכנסה. אישור ניכוי מס במקור הרשום על שם העוסק המורשה )ניתן להוריד מאתר מס הכנסה בכתובת:
www.taxes.gov.il אישור על רישום עוסק במע״מ. ללא הצגת אחד מאישורים אלו, לא ניתן לפתוח ולהפקיד כספים לקרן ההשתלמות. *** ניתן לקבל הלוואה מנכסי הקרן להלן שיעורי ההפקדה לשכיר לניצול מלוא הטבות המס - עבור שכר לא מבוטח יחיד המוגדר כ"עמית מוטב" 1 זכאי להטבת מס בגין הפקדה לקרן פנסיה/קופת גמל במעמד עצמאי. עבור הכנסתו הנוספת (שכר לא מבוטח). שיעור ההפקדה המרבי לניצול מלוא הטבות המס הינו 16% מההכנסה השנתית הנוספת, עד תקרת הכנסה שנתית נוספת של ₪105,600 (8,800 ₪ בחודש), על פי חלוקה של 11% לניכוי במס ו 5%- לזיכוי במס. ניכוי 11% זיכוי 5.5% (החזר מס בשיעור המס השולי על ההפקדה) (זיכוי במס בשיעור 35% מההפקדה) סה״כ
גובה הפקדה ₪11,616 ₪5,280 ₪16,896
סכום הטבת המס ₪4,066 ₪1,848 ₪5,914
(הפקדה מירבית) התנאי לקבלת מלוא הטבת הניכוי הינו שההכנסה המבוטחת נמוכה מ 22,000- ₪ בחודש. בהפקדה לקרן פנסיה חדשה מקיפה קיימת מגבלת הפקדה חודשית של 4,326 ₪ בחודש (51,912 ₪ בשנה) ולכן יש לוודא שאין חריגה ממגבלה זו אם בוצעו הפקדות לקרן במהלך השנה. ***ניתן לקבל הלוואה מנכסי הקרן. שכיר בעל שליטה ביום 14.5.12 פורסם חוק לתיקון פקודת מס הכנסה (מס' 190 והוראת השעה) התשע"ב 2012 , שכלל, בין היתר תיקון לסעיף 32(9) לפקודה שעוסק בהגבלת ההוצאה המוכרת לחברה בגין הפקדה לקרן השתלמות וקופ"ג עבור שכיר בעל שליטה. במסגרת התיקון הוסרה מגבלת ההוצאה לחברה בגין הפקדה למרכיב התגמולים בקופה לקצבה. המשמעות היא מתן אפשרות להגדלת החיסכון הפנסיוני וכן הגדלת הטבות המס לבעלי שליטה. הפקדות עבור שכיר בעל שליטה ההוצאה המותרת לחברה בגין הפקדה למרכיב התגמולים בקופה לקצבה עבור בעל השליטה, בהתאם לשיעורי ההפקדה כמו לכל שכיר במשק. עבור הפקדת מעסיק עד 7.5% משכר של 2.5 פעמים שמ"ב (שכר ממוצע במשק) לא יחויב בעל השליטה במס (זקיפת הכנסה). הפקדה בשיעור 7.5% כוללת גם את ההפרשה עבור ביטוח אובדן כושר עבודה. עבור מרכיב הפיצויים - תותר הוצאה בסכום הפקדה מרבי 12,400 ₪ בשנה. עבור הפקדה לקרן השתלמות - תותר הוצאה בשיעור של עד 4.5% מהשכר החודשי. שכר חודשי לניצול הטבות המס עומד על 15,712 ₪ בחודש. ההוצאה המותרת לחברה בגין תשלום קצבה לבעל שליטה תוגבל לקצבה בגובה שכרו הממוצע בכל תקופת העבודה כפול 1.5% עבור כל שנת עבודה בחברה איך נהנים מהטבות המס? פשוט מפקידים! הפקדה באמצעות העברה בנקאית לעו״ש הקופה יש להעביר למחלקת הגבייה של הגוף שאליו בחרתם להפקיד אסמכתא על העברה בנקאית הכוללת את פרטי החשבון שאליו יש לשייך את הכספים, בצירוף פירוט הכולל את: פרטי העמית | ת.ז | שם הקופה/מסלול להפקדה | מס׳ חשבון בקופה | טלפון. על מעסיק המפקיד לצרף דו"ח שכר.

bottom of page